Dobrze skomponowany komplet firan do salonu
9 sierpnia 2022

Salon to miejsce, w którym spędza się naprawdę dużo czasu. Zwykle spotykają się w nim nie tylko domownicy, ale również ich goście, dlatego warto stworzyć w nim przyjemny klimat. Aranżacja wnętrza będzie łatwiejsza, jeśli wybrany Komplet firan do salonu (duży wybór na stronie internetowej) będzie pasował do niego nie tylko odcieniem, ale również stopniem dekoracyjności.

Proste firany do pokoju dziennego

Firany powinny być “kropką nad i” całego wystroju. Dobrze więc, aby wybrać takie w stylu odpowiadającym reszcie pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się proste, delikatne materiały, które dobrze osłonią salon od oczu z zewnątrz, jednocześnie go zbytnio nie zacieniając. Lekkie, lejące się firany pięknie podkreślą prostotę wnętrze, nie obciążając jej i nie kierując na siebie zbyt dużo uwagi. Wtapiając się w tło, dobrze dopasują się do przestrzeni, świetnie spełniając przy tym swoją funkcję. Jeśli mają być mocniejszym akcentem, warto zdecydować się na niecodzienny kolor lub na połączenie delikatnych firan z mocniejszymi w odbiorze zasłonami.

Istotna jest również ich długość. Aby optycznie podwyższyć sufit, warto zdecydować się na długie, sięgające firany. To dobre rozwiązanie nawet wówczas, gdy nie mamy okien tarasowych, a jedynie tradycyjne. Takie firany dobrze zakryją kaloryfery, tworząc na ścianach gładką, eteryczną dekorację.

Spójność dekoracji przede wszystkim

Kiedy w salonie znajduje się wiele okien, zakup kompletu długich, prostych firan wydaje się rozsądnym posunięciem. Nawet w przypadku, w którym wszystkie w pełni zasłaniałyby okna, nie pojawiłoby się poczucie przytłoczenia ze względu na delikatny charakter materiału i zwykle jasny, przyjemny dla oka kolor. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie więcej, ponieważ nie determinuje do końca stylu, w jakim ma być urządzone pomieszczenie, a jedynie pięknie go podkreśla. Komplet eleganckich, lekkich firan to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że doskonale nada się również do bardziej egzotycznych pomieszczeń. Tradycyjnie urządzone wnętrze, czy też to bardziej nowoczesne, lub urządzone w minimalistycznym stylu będzie się prezentować wyjątkowo gustownie, jeśli powieszone zostaną firany właśnie tego typu.

Bez względu jednak na ostateczny wybór firan, zawsze warto pamiętać o zachowaniu spójności w ich dekoracyjności. Zawsze lepiej jest zdecydować się na komplet firan, aniżeli na kilka różniących się od siebie modeli, które zupełnie niepotrzebnie mogą silnie zaburzyć całą, pieczołowicie przygotowywaną aranżację salonu. Spójność przede wszystkim.